Atsiliepimai | 1

 
1 | 2 | 3 | 4
 
Ingrida Vilkienė
Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinių okupacinių rėžimų nusikaltimams lietuvoje įvertinti švietimo programų koordinatorė

 
Vepriuose vyko tarptautinis seminaras „Sovietų okupacijų poveikis Baltijos šalių visuomenėms“. Jame dalyvavo mokytojai ir švietimo darbuotojai iš Švedijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.
 
Gražiose Veprių miestelio apylinkėse seminaro dalyviai pristatė požiūrį į sovietų okupacijos vertinimą, diskutavo, kaip kiekvienoje šalyje ši tema dėstoma mokyklose, kaip į sovietmetį žiūri jaunoji karta. Beveik savaitę trukusiame seminare dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Ukmergės miestu ir jo istorija. Buvo aplankytas Kraštotyros muziejus, įkopta į apžvalgos bokštą, iš kurio atsivėrė nuostabi miesto panorama. Dukstynos vidurinės mokyklos bibliotekininkė, Tolerancijos ugdymo centro atstovė Violeta Markauskienė suirganizavo susitikimą su holokaustą išgyvenusiu Ukmergės žydų bendruomenės nariu Aleksejumi Bakaloru, supažindino su žydiškuoju miesto paveldu. Taip pat V. Markauskienė papasakojo apie Ukmergės apylinkėse vykusį partizaninį karą. Dalyvavusieji seminare keliavo maršrutu, kuris driekėsi pagrindinių mūšių, vykusių 1945-1953 metais, vietomis. Buvo aplankytos svarbiausios partizaninio karo vietos Ukmergės ir Anykščių rajonuose, partizanų bunkeris netoli Kavarsko miestelio.
 
Išvykstant seminaro svečiai iš užsienio stebėjosi, jog nedidelis miestas Ukmergė ir dar mažesnis miestelis Vepriai turi labai plačią, turiningą istoriją ir yra susijęs su svarbiais, net skaudžiais istoriniais įvykiais.
 
Tarptautinį seminarą organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, įgyvendinanti projektą „Raudonieji metai“ pagal Europos Tarybos programą „Europa piliečiams“. Prie sėkmingo seminaro įgyvendinimo prisidėjo Švietimo centras, Dukstynos pagrindinės mokyklos ir Veprių vidurinės mokyklos Tolerancijos ugdymo centrų mokytojai, Technologijų ir verslo mokykla. Šaunių ukmergiškių pagalbos ir palaikymo dėka seminaras praėjo sklandžiai, o svečiai iš Švedijos pažadėjo, jog į nuostabų Ukmergės miestą būtinai dar sugrįš su šeimomis ir draugais.